Arvete korduma kippuvad küsimused

Tahan muuta arvete numbreid, pildipoe arvehaldus algustab numbrist “1”

arvete-kk1Pildipood peab automaatset arvestust ja hoiab arvete nummeratsiooni järjepidava, käsitsi arvete numbreid muuta ei saa. Kui võtad arvesüsteemi kasutusele poole majandusaasta pealt ja sinu praegune viimane arve oli näiteks “0320” algab pildipoes arvete tegemine ikka arvega “1”. Et raamatupidamislikult oleks asjad korrektsed, saad pildipoes arvete ees kasutada prefiksi (ARVED -> ARVETE SEADED). Nii saad pildipoest esitada näiteks arveid P001, P002, P003 ja need ei lähe segi Sinu seniste arvetega.  Kui soovid, et Sinu arved oleks aastate järgi eristatavad, võid iga aasta alguses muuta prefiksit aastanumbri järgi.

Kuidas kustutada arveid?

Arvete nummeratsiooni järjepidevuse huvides ei ole võimalik kustutada vanu arveid. Kui soovid mõnda vana arvet tühistada, kasuta koostatud arvet lihtsalt uuesti, muutes käsitsi arvel olevad saaja detailid ja arve sisu sobivaks.

Ma ei ole käibemaksukohuslane, kuidas arveid täita?

ARVED -> ARVETE SEADED all KMKR väli tühjaks jätta, siis ei arvutata arvetele  käibemaksu. Käibemaksu kohuslaseks saades täitke KMKR väli oma numbriga ja edaspidi arvutatakse uutel arvel ka käibemaksu.

Tahan, et raamatupidaja näeks ka arveid

arvete-kk2ARVED -> ARVETE SEADED leia väli pimekoopia (Bcc). Kirjuta sinna komaga eraldades e-maili aadressid, kuhu soovid arvetest pimekoopiaid saata. Võid sinna kirjutada ka oma e-maili, et kõigist väljasaadetud arvetest endale pimekoopiat postkasti saada.

Mõni töö on sularahas, ma ei taha sellest arveid koostada.

Arvete koostamine või mittekoostamine on fotograafi vaba valik iga tellimuse kohta, automaatselt ja omaalgatuslikult pildipood arveid ei koosta.

Mul on erinevates galeriides ühel ja samal tootel erinevad hinnad, lasteaed ja pulm erineva hinnaklassiga tööd, ise koostades saan ma vastavad hinnad valida aga kuidas pildipoes asi toimib?

Arveid saab koostada tellimuste järgi st. täpselt need hinnad ja kogused, mida klient tellis, kantakse arvele. Selleks vali pildipoes mõni tellimus ja vajuta KOOSTA ARVE. Koostatud arvet saab soovi korral hiljem muuta.