Laborialbumid

labalbums2Laborialbumid on pildipoe lisafunktsionaalsus, kus arveldamine, pilditellimuste täitmine ja kliendini toimetamine tehakse automaatselt ära Pildipoe poolt.

Kokkuvõtlikult näeb protsess välja selline:

  1. Fotograaf lisab täisresolutsiooniga failid laborialbumisse.
  2. Klient teeb tellimuse ja tasub Pildipood OÜ arvele
  3. Arve laekumisel suunab pildipood tellimuse laborisse töösse
  4. Töö valmimisel saadab labor selle kliendile (või annab fotograafile märku järele tulla)
  5. Kuu lõpus kannab Pildipood fotograafile raha üle.

Laborialbumitega seotud korduvad küsimused:

  1. Tahan ise töid kliendile anda / kontrollida labori tööd üle. Kuidas seda teha?
  2. Kui palju tuli tellimusi, kas need on täidetud, kui palju ma teeninud olen?
  3. Kuidas saan teenistuse kätte?
  4. Mis on miinimumtellimuse käitlustasu?

Tahan ise töid kliendile anda / kontrollida labori tööd üle. Kuidas seda teha?

Hinnakirjades saab määrata, kas labor saadab tööd otse kliendile või jätab laborisse ootele. Hinnakirjad -> laborialbumite hinnakirjad. Võtke soovitud laborialbumi hinnakirjas maha postitusmeetod “Labori hallatavad meetodid” ja lisage selle asemel enda meetodid (smartpost, post24 jne). Kui klient teeb tellimuse, trükib labor pildid välja aga jätab töö laborisse ootele. Fotograaf lepib laboriga ise kokku, kas labor toimetab valminud tellimused fotograafile või tuleb fotograaf tellimustele laborisse järgi.

Kui palju tuli tellimusi, kas need on täidetud, kui palju ma teeninud olen?

Tellimused, fotograafi rahakonto ja laekumised on Pildipoes reaalajas nähtaval. Tellimuste üldnimekirjas on laboritellimused märgitud [LAB] indikaatoriga, konkreetse tellimuse peal klõpsates on näha tellimuse täitmise staatus. Raha, laekumised ja labori teenustasud on nähtavad RAHA->KONTO VÄLJAVÕTE

labalbums3

Kuidas saan teenistuse kätte?

Pildipood kannab summad automaatselt üle iga kuu lõpus fotograafi ettevõtte pangakontole. Summad kantakse üle juhul, kui kogunenud on üle 20€. Väiksemad summad kanduvad järgmisesse arveldusperioodi.  Soovi korral saab raha kätte ka tihedamini / väiksemates summades, sellisel juhul lisandub väljamaksele teenustasu.

Mis on miinimumtellimuse käitlustasu?

Tellimuste, mille paberpiltide laboritasu summa on alla 2€ lisatakse teenustasu kuni 40 senti, olenevalt tellimuse suurusest. Miinimumtellimuse tasu arvutatakse piltide laborihinna järgi, mitte fotograafi seatud kliendihinna järgi.

Näit. fotograaf on seadnud paberpildi hinnaks 3,5€,  pildi laborihind on 20 senti.

a) Klient tellib ühe pildi, fotograafile on pildi laboritasu 20 senti + lisanduv miinimumtellimuse tasu 40 senti, kokku 60 senti).
b) Klient tellib 20 pilti. Fotograafile on laboritasu 4€, miinimumtellimuse tasu ei rakendu.

Rakenduva miinimumtellimuse tasu tõttu ei ole soovitatav paberfotode hinda hoida allpool  60 sendi piiri, vastasel juhul võib tekkida olukord, kus üksikpildi tellimuse korral maksab fotograaf tellimustele peale.

Laborialbumite seadistamine

Laborialbumid on eelseadistatud ja võid hakata kohe pilte lisama, kõik töötab. Soovi korral võid muuta toodete hindu,  vaata HINNAKIRJAD-> Laborialbumite hinnakirjad. Võid lisada ka täiesti uusi laborialbumite hinnakirju (näiteks eraldi hinnad lasteaiatöödel ja pulmadel või teistmoodi kättetoimetamine mõningates pakettides jne).

Failide müük

laborialbumi vahendusel saab müüa ka faile, vaata seda postitust.